Елементарне адміністрування

Очищення жорсткого диску від тимчасових файлів

В процесі роботи ПК самою операційною системою а також програмами, які Ви використовуєте створюється безліч файлів, їх прийнято називати temporary, що в перекладі означає – тимчасові. Це можуть бути проміжні результати роботи таких програм, як Word, Nero, Internet Explorer, Firefox і різних системних програм. У маскувальних цілях зберігаються так і віруси. На жорсткому диску є кілька каталогів під єдиною назвою  Temp, в яких зберігаються дані файли. З метою вивільнення місця на жорсткому диску та за для безпеки Вашого ПК рекомендується регулярно проводити очищення тимчасових папок, тобто проводити видалення файлів, що знаходяться в папках Temp та Temporary Internet Files. Особливо рекомендую це проводити, перед перезавантаженням ПК, коли є підозра, що спіймали вірус.   Далі…

 

Шлях до папок Temp та Temporary Internet Files у тому випадку, якщо надумаєте чистити вручну.

Для ОС Windows:

C:\Temp\

C:\tmp\

C:\WINDOWS\Temp\

C:\Documents and Settings\Ім'я користувача\Local Settings\Temp\

C:\Documents and Settings\ Ім'я користувача \Local Settings\Temporary Internet Files\

Для ОС Windows 7:

C:\Temp\

C:\tmp\

C:\WINDOWS\Temp\

C:\Users\Ім'я користувача\App Data\Local\Temp\

C:\Users\Ім'я користувача\App Data\Local\ Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\

         Очищення вище вказаних папок можна провести ще іншим способом. У Windows XP і пізніших версіях (наприклад Windows 7) цей спосіб приблизно однаковий по виконанню. Просто зайдіть у властивості диска в “Провіднику” (натиснувши правою кнопкою миші по виділеному диску C  і натисніть кнопку “Очищення Диска”. Основний недолік методу – видаляються далеко не всі файли.

cleaning of temporary files
cleaning of temporary files
cleaning of temporary files
cleaning of temporary files

             Усувається недолік використанням утиліт сторонніх розробників, наприклад за допомогою програми CCleaner. Або ж можна використовувати функцію браузера яким Ви користуєтеся. 

Internet Explorer

cleaning of temporary files
cleaning of temporary files

             

          Якщо ви досі використовуєте Internet Explorer, то тимчасові файли можна видалити за допомогою "Сервіс"- "Властивості оглядача"- закладка "Загальні" - підрозділ "Історія перегляду" – "Видалити" – "Тимчасові файли інтернету" та "Файли cookie". Після цього закрийте браузер і запустіть його знову.

 

          Відмічений пункт "Зберегти дані вибраних веб-вузлів" дасть можливість швидше відображатися тим веб-сторінкам, які Ви відвідували раніше.

Firefox

          Для  Firefox  можна використовувати меню "Інструменти" - "Налаштування"- закладка "Приватність"- "Очистити всю поточну історію", потрібно вибрати кукі і кеш.

Opera

            Для Opera використовувати меню "Інструменти" - "Видалити особисті дані". У переліку вибрати "Видалити усі cookies" та "Очистити кеш", інші галочки зняти. Натиснути на кнопку "Видалити".

            Отже, у даній статті описані способи видалення тимчасових файлів ОС Windows7 і операційних систем попереднього покоління для “простих смертних”. Але ще існують методи, які застосовують програмісти і адміністратори. Найчастіше вони користуються скриптами. Ви теж можете послідувати цьому прикладу. Однозначні переваги скриптів – автоматизація. Але це уже інша "казка" :).

Залишайте коментарі! Мені надзвичайно важлива саме Ваша думка!

Write a comment

Comments: 0

Кнопка сайту

Моя правда - комп'ютери і не тільки

<a href="http://mykit.jimdo.com/" target=_blank><img src="http://u.jimdo.com/www54/o/s174e7a2e65579768/img/i80619ee0bc08d65e/1354027211/std/image.gif" border="0" title="Моя правда - комп'ютери і не тільки" width="120" height="50"></a>

Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»
Счетчик PR-CY.Rank
Проверить тИЦ и PR
Яндекс.Метрика