3D-анімація (3D-графіка)

Професія мрії чи реальність?

3D графіка
3D графіка

Є така приказка: "Хто на що вчився". Кожного року перед випускниками шкіл постає неабияка дилема: на кого піти вчитися, щоб потім не шкодувати про марно витрачені гроші і безцільно прожиті університетські роки... І що робити коли дуже хочеться "малювати" мультики чи комп'ютерні ігри?

На мій погляд, ні спеціальність розробника комп’ютерних ігор (технічна спеціальність) ні дизайнера (творча спеціальність) безпосередньо не дадуть бажаного результату. Було би добре, опанувати обидва напрямки. Але ще не факт чи досягнемо бажаного результату.

Донедавна групи кількох самотніх комп’ютерних фріків сиділи в прокурених підвалах і створювали там відеоігри. Незграбні фігури, нехитрі діалоги, дешева синтетична музика – все це пішло в історію. Сьогодні створення деяких з ігор є більш комплексною справою, ніж зйомки того чи іншого голлівудського блокбастера.

Над однією грою можуть працювати сотні людей: програмісти, дизайнери, художники, композитори, сценаристи, диктори. Є ігри, створення яких коштує більше за зйомки фільму.  Далі ...

3D графіка
3D графіка

Ця галузь продовжує стрімко розвиватися, адже грають сьогодні скрізь: не лише вдома на комп’ютері, а й на планшетниках, мобільних телефонах та в інтернеті. І постійно бракує фахівців.

Лінда Брайтлаух (Linda Breitlauch) – перша та поки що єдина жінка в Німеччині, яка є професором у цій сфері. Нині 46-річна жінка свого часу навчалася у вищій школі кіно, потім вивчала комп’ютерну анімацію, згодом викладала в одному з вишів інформатику. Врешті-решт вона зацікавилась драматургією комп’ютерних ігор, які, як виявилося, мають багато спільного з мистецтвом.

 Сьогодні вона працює в Школі медіа дизайну в Дюссельдорфі. Післяобідній час, лекції та семінари закінчилися. Однак в аудиторіях кипить робота. Студенти сидять за комп’ютерами, перед ними по два чи навіть три монітори – в командах вони працюють над 3D-пригодницькою грою.

Лінда Брайтлаух пишається своїми студентами, коли бачить, як молоді люди занурюються в роботу. «Звісно ж у них є і лекції, і час для теорії та практики, - розповідає Брайтлаух. - Однак паралельно вони працюють і над власними проектами, де самі визначають, чим саме хочуть займатися».

У розробці ігор – не лише чоловіки

Багато студентів прийшли сюди з графічного дизайну чи мистецтв. У коридорах розвішені скріншоти із зображеннями фантастичних світів та чудернацьких персонажів. Перед тим, як вони «оживуть» на екрані, студенти повинні створити відповідні моделі. Прототипи виставляють у скляних вітринах - тут креативність студентів не має меж.

Раніше частка студентів-хлопців була вищою. Але сьогодні у цю сферу приходить дедалі більше дівчат – врешті решт тут йдеться не лише про технології, вважає Брайтлаух. До того ж, стереотип про те, що жінки не люблять і не вміють програмувати, не відповідає дійсності. «Багато дівчат спочатку говорять, що хочуть працювати з графікою, а згодом раптово помічають, що й програмувати їм подобається», - розповідає викладачка.

Наприклад, Беа, яка зараз працює над трьохвимірним зображенням зброї. Раніше дівчина вивчала бізнес-адміністрування, хоча й мріяла про більш творчу професію. Після закінчення навчання Беа зрозуміла, що ненавидить бізнес-адміністрування. Тоді вона пішла в Школу медіадизайну в Дюссельдорфі.

 Навчання в цьому виші дуже відрізняється від попереднього досвіду дівчини. Тепер вона відразу може бачити результат. «Коли ти справді чимось цікавишся, і знаєш, для чого ти це робиш, тоді втрачаєш страх перед речами, на які раніше не наважувався». Хоча програмування для дівчини й досі залишається найскладнішим завданням. 

             А от Лукас раніше хотів вивчати архітектуру. Водночас йому дуже подобається розповідати історії. І саме тому він прийшов у гейм-дизайн: «Це дуже широкий спектр, у якому повною мірою можна проявити свою креативність, - ділиться своїми враженнями юнак. - Треба вигадати історію, подбати про звук та відео, розробити персонажів, придумати світи та розробити різні рівні».

Грати самому – це частина навчання

3D графіка анімація
3D графіка

              Помилково вважати, що студенти тут хочуть перетворити своє хобі на професію, оскільки на хобі у них тепер просто немає часу. Брайтлаух запитує в студентів, хто з них грає ще й у вільний час. «Вночі!» – викрикує один зі студентів і цією відповіддю викликає гучний сміх колег. «Я повинна змушувати їх грати, оскільки це є частиною занять, – розповідає Брайтлаух. – Це так само, як у школі кіно. Вони повинні все розбирати по кісточках, з'ясовуючи, що функціонує, що ні. Це вже справжня робота».

              Кар’єрні перспективи – чудові. Розробників з відповідною освітою нині бракує. Але й після закінчення навчання розслаблятися не доводиться. Вже готові фахівці продовжують вчитися самостійно, адже ця галузь дуже швидко змінюється.

              Ще два роки тому про повноцінні ігри на мобільних платформах навіть не говорили. Сьогодні, наприклад, вкрай популярні ігри на мобільних платформах, хоча ще два роки тому про це навіть не йшлося. «Розвиток такий швидкий, що ми не в змозі передбачити, що може статися за 2-3 роки», - каже Мартін Лорбер з видавництва Electronic Arts.

Хто закінчив, може лишитися

3D графіка анімація
3D графіка

             Школа медіа-дизайну підтримує своїх випускників після закінчення навчання, якщо вони хочуть завершити розпочаті проекти. Юліан Райнарц та його команда сидять у сутінках й активно працюють перед моніторами. Ці восьмеро молодих чоловіків – уже готові гейм-дизайнери із закінченою освітою, однак зараз вони продовжують працювати над своєю 3D-грою «Міньйон», яку придумали ще під час навчання.

 Вони можуть вільно користуватися засобами та обладнанням університету – впродовж року хлопці планують закінчити роботу над своїм проектом. Їм треба ще дещо вдосконалити, дещо переробити. На перший погляд гра нічим не відрізняється від інших фентезі-ігор. Але це не так. «Frame 6», як називають себе Юліян й його команда, додали трохи гумору та нових перспектив для гравця.

Хлопці вже отримали схвальні відгуки від перших користувачів. На сторінці самих «Frame 6» в інтернеті усі зацікавлені можуть стежити за процесом виробництва гри. Команда хотіла б запустити свою власну незалежну студію, але на даний момент на це не вистачає коштів, тож хлопці задоволені такій підтримці з боку університету.

   Іншій групі випускників уже вдалося піднятися на гральний Олімп. Лінда Брайтлаух показує на трофей в одній з вітрин у коридорі: «В 2010 році наші студенти виграли приз за кращу німецьку комп’ютерну гру. Вони розробили її разом, і так само майже всією своєю командою влаштувалися на роботу на одну з фірм».

Куди їхати вчитися?

Західна Європа і Скандинавія

3D графіка анімація
Західна Європа і Скандинавія

                 В добірці представлені лише деякі відомі арт-школи Західної Європи і Скандинавії, де можна навчитися на художника з нуля, підвищити кваліфікацію, відвідувати один із курсів в області дизайну і сучасного мистецтва. Їх успішні випускники працюють на міжнародних фестивалях і виставках та створюють міжнародні арт-проекти.

   

 — Королівский коледж мистецтв (Великобританія);

 — Державна вища школа образотворчих мистецтв (Німеччина);

                              — Дюссельдорфська академія мистецтв (Німеччина);

                              — Національна школа декоративного мистецтва (Франція);

                              — Датська школа медіа та журналістики (Данія);

                              — Європейський інститут дизайну (12 міст по всьому світу).

Королівский коледж мистецтв

Лондон, Великобританія

             Заснований в 1837 році. Список відомих випускників на сторінці Вікіпедії королівського коледжу мистецтв поділений на три частини: XIX, XX і XXI століття.

Факультети: крім усіх курсів, які можна знайти в інших закладах, Королівский коледж пропонує навчання за спеціальностями «дизайн ігор», «іноваційний конструкторський дизайн» і «дизайн транспортних засобів».

Як вступити: необхідно зареєструватися в системі і подати онлайн-заявку на вступні екзамени з 1 грудня до 16 січня.

Вартість навчання: 26 900 фунтів за перший рік і 25 900 фунтів за другий і наступні роки, якщо у вас немає громадянства ЄС.

               Знання мови: приймаються різні екзаменаційні системи тестування на знання мови.

Державна вища школа образотворчого мистецтва

Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Сайт: http://www.staedelschule.de/what_is_the_staedelschule.html

Заснована в 1817 році, ліберальна школа с невеликою кількістю студентів і багатьма відомими викладачами, які не тільки викладають, але й продовжують активно займатися своєю арт-кар'єрою.

Факультети: фото і відео, скульптура, живопис, файн-арт.

Як вступити: необхідно надіслати портфоліо, бланк заяви, взятий з веб-сайту, паспортні фото і CV до 15 травня. Потім приїхати на співбесіду та вступні екзамени.

Вартість навчання: безкоштовно

Знання мови: сертифікат не вимагається, але, звісно, необхідні знанння англійської.

           Особливості: диплом, який ви отримаєте, необхідно буде нострифікувати. Школа дуже ліберально ставиться до іноземців і являється мало не єдиною школою в логоцентричній Німеччині, де викладання повністю ведеться на англійській мові.

Дюссельдорфська академія мистецтв

Дюссельдорф, Німеччина

Сайт: http://www.kunstakademie-duesseldorf.de/

Академія, яка була однією із самих відомих на протязі всього XX століття, до цього часу продовжує бути доволі престижною. Саме звідси пішов феномен фотографії, який став називатися мистецтвознавцями дюссельдорфською школою.

Факультети: фотографія, живопис і графіка, інтеграція візуального мистецтва і архітектури, кіно і відео, художник сцени, скульптура, конструювання (архітектура).

Як вступити: відправити портфоліо від 20 до 25 робіт, CV, бланк заяви, 30 євро, шкільний атестат/університетський диплом, переведений на німецьку і завірений нотаріусом а також сертифікат на знання мови з 1 по 10 червня. До кінця липня ви отримаєте відомості про зарахування або відмову по пошті.

Знання мови: тільки німецька, необхідний сертифікат.

Особливості: незважаючи на те, що популярність цього закладу не така, як в його золоті роки, там все ще можна учитися у світових знаменитостей сучасного мистецтва.

               Альтернатива: академія медіамистецтва Кельна.

Національна школа декоративного мистецтва

Париж, Франція

Сайт: http://www.ensad.fr/

Заснована в 1766 році і являється третьою серед самих престижних шкіл у Франції.

Факультети: дизайн інтер'єру, арт-простір, анімація, графічний дизайн/мультимедіа, промисловий дизайн, текстиль, фешн, техніки друку, фото/відео, сценографія.

Як вступити: вступити можна на підготовчий річний курс, на повне навчання, яке складається із десяти секторів (другий рік) або на чотири роки. Стандартний набір: портфоліо, бланк заяви, копія паспорта, чек на 50 євро, для іноземців — копія візи. Термін подачі документів: з 17 січня по 7 лютого— для першого року, з 14 лютого до 1 березня— для другого року і четвертого року навчання. На сайті можна дізнатися детальну інформацію, вступні екзамени можуть бути на початку травня або на початку червня.

Вартість навчання: 576,57 євро в перший рік, в подальшому 572 євро в рік.

               Знання мови: сертифікат TCF.

Датськая школа медіа та журналістики

Копенгаген, Данія

Сайт: http://www.dmjx.dk/international

Дуже молода школа, заснована в 2008 році, з відмінними рекомендаціями. Одна з небагатьох, сконцентрованих на журналістиці і пов'язуючих воєдино цифровий і аналоговий простори сучасного світу.

Факультети: журналістика, мультимедіа і стереотипи, ТВ-журналістика, Європа в світі, МА-програма в журналістиці, мова фотожурналістики, телебачення і цифра, типографіка, моушен-графіка, інтерактивний дизайн і поведінка користувачів, публічні відносини і корпоративні комунікації, виробництво друкованих медіа, виробництво цифрових медіа.

Як вступити: необхідно відправити бланк заяви на адресу школи у вказаний для вашої програми дедлайн. Для МА-программы необхідно мати двохрічний професійний досвід в журналістиці.

Знання мови: тести TOEFL або IELTS.

Вартість навчання: безкоштовно для громадян ЄС або студентів партнерських інститутів, від 2 500 до 4 000 євро для всіх решти бажаючих в залежності від курсу.

              Особливості: термін навчання — два семестри. Програма називається успішний студент останнього курсу, також пропонується інша програма МА. Навчання в залежності від курсу може проходити в різних містах — в Аархусі або Копенгагені.

Європейський інститут дизайну

12 міст по всьому світу

Сайт: http://www.ied.edu/

Заснований в 1966 роців Італії, в даний момент філіали знаходяться в дванадцяти містах світу: Мілані, Турині, Венеції, Кальярі, Флоренції, Римі, Барселоні, Мадриді, Сан-Пауло, Ріо-де-Жанейро, Пекині і Шанхаї.

Факультети: інститут пропонує дуже велику кількість курсів, які поділяються на чотири напрямки: дизайн, фешн, візуальні комунікації, менеджмент.

Знання мови: із 29 різних програм можна вибрати курси на англійській, італійській, іспанській і португальській.

Вартість навчання: ціна формується в залежності від наступних параметрів: парт-тайм/фул-тайм, термін навчання (програма на три роки або рік), спеціальні курси, літні програми, МА, факультет і курс, від 3000 до 15000 євро в рік за програму.

              Особливості: на МА по фотографії в Мадриді можна потрапити безкоштовно,  перемігши у конкурсі, який проводиться кожної осені.

 

Куди їхати вчитися?

Східна Європа

Навчанню в Східній Європі віддає перевагу російська молодь з декількох причин. Це територіальна та лінгвістична близькість, схожість менталітету. Навчання в країнах Східної Європи зовсім недороге, в той час як прожитковий мінімум для студента на порядок нижчий ніж в Західній Європі, а якість життя вище ніж в Росії чи Україні. До того ж інтерес до східноєвропейських шкіл західні викладачі проявляють все більший, а центр Європи з Берліном та Віднем уже давно став авангардом в сучасному мистецтві і дизайні. Близькість до цих двох міст і їхній тісний зв'язок із східноєвропейськими країнами робить освіту в Празі чи Таліні адекватним еквівалентом аналогічної, але більш дорогої освіти в Західній Європі або Америці.

Ось декілька арт-шкіл Східної Європи, які варті особливої уваги:

Естонська академія мистецтв;

Празька академія мистецтв;

Угорська академія мистецтв;

               — Польська школа мистецтв і фешн-дизайну.

Естонська академія мистецтв

Сайт:  http://www.artun.ee/

Заснована в 1914 році, академія має довгу історію і визнаний статус. Представляє широкий спектр факультетів, де вчать якщо не всьому, то майже всьому. Із самих великих плюсів цієї академії це можливість навчатися на англійскій і за сміхотворні гроші поїхати вчитися по обміну в партнерський вуз.

Факультети: архітектура, дизайн (ювелірна і ковальська справа, графічний дизайн, кераміка, скло, фешн-дизайн, мистецтво роботи зі шкірою, текстильний дизайн, промисловий дизайн), мистецтво і культура (викладання мистецтва, історія мистецтва, народне мистецтво і антропологія), файн-арт (анімація, фотографія, графіка, перформінг-артс, ілюстрація, живопис, скульптура, сценографія, нові медіа).

Як вступити: вступні екзамени в кінці червня на початку липня в залежності від напрямку. Розклад вступних екзаменів можна подивитися на сайті, відкривши необхідний факультет — спеціалізація (addmission). Для вступаючих на магістерську програму вступні екзамени не передбачені, проект магістерської дисертації та співбесіда на основі портфоліо. Для того щоб записатися на співбесіду, необхідно відправити документи на адресу академії до 10 червня.

Список документов:

— заява на прийомна МА;

— проект магістерської дисертації на двох-трьох сторінках;

— портфоліо (CD або DVD);

— копія паспорта;

CV;

— копія диплома бакалавра, переведена на естонську, англійську або російську мови(обидві копії повинні бути завірені нотаріусом);

— транскрипція записів (також переведена на естонську, англійську або російську мови і завірена нотаріально).

Вартість навчання: немає грантової підтримки для іноземних студентів, платите повну вартість навчання від 995 євро до 2 170 євро в рік в залежності від наступних параметрів:  факультету, магістратура/бакалаврат, фулл-тайм/парт-тайм.

Знання мови: для громадян країн, які не входять до Євросоюзу і не являються носіями мови, необхідно представити успішно зданий тест на знання англійської мови (любий із прийнятих) або пройти тестування на вступних іспитах.

            Особливості: приймає студентів по обміну на безплатній основі від університетів-партнерів, на платній основівід усіх інших університетів, плата складає від 64 до 128 євро за семестр. Незалежно від обставин навчання по обміну можливе на один семестр або ж повний академічний рік. Список партнерських університетів досить широкий, що означає, що вступивши в Естонську академію мистецтв, є можливість поїхати по обміну в такі університети як Род-Айлендська школа дизайну, Коледж мистецтв Челсі в Лондоні, Школа мистецтв в Глазго, Королівська академія мистецтв в Голандії, Фамю в Празі та інші.

Празька академія мистецтв

Чехія

Сайт:  http://www.avu.cz/

Одна із найстаріших академій в Чехії, заснована в 1799 році, пропонує як традиційну освіту в галузі живопису і скульптури, так і навчання по програмі "нові медіа", що являється безперечно хорошим тоном для будь якого сучасного навчального закладу. Те, що навчання безкоштовне, і його рівень якості іде в плюс, в цей час як неможливість отримати окремо бакалавра або магістра — це мінус.

Факультети: живопис, ілюстрація і техніки друку, скульптура, нові медіа, реставрація, архітектура.

Доступні програмт: MBA (6 років) в файн-арт і 4 роки на факультеті архітектури. Докторська програма: 3 роки.

MBA програми: живопис, ілюстрація, скульптура, інтермедіа, нові медіа, реставрація живописних творів, реставрація скульптури, архітектура; докторські програми: файн-арт, реставрація, архітектура.

Як вступити: заяву на вступ необхідно відправити у фізичному виді до 30 листопада на адресу академії. Бланк заяви доступний на сайті, крім цього вам потрібні будуть наступні документи:

підтвердження оплати внеску, який складає 550 чешських крон;

CV в довільній формі з особистим підписом;

— завірена копія шкільного аттестату(при подачі документів на докторську ступінь необхідно представити документи про попередню освіту);

— портфоліо (формат необхідного портфоліо для всупу для різних дисциплін вказаний на сайті).

Після того, як ваша заявка буде прийнята,  в грудні - січні ви отримаєте заказний лист із запрошенням, в якому буде вказано розклад ваших вступних екзаменів. Відбір претендентів проводиться в два тури: перший — без присутності кандидатів (викладачі розглядають ваше портфоліо), другий з обов'язковою особистою присутністю.

Перший тур проводиться 23–25 лютого. Вступні екзамени тривають чотири дні: рисунок або ліпка по реальній моделі, твір на задану тему, тест загальних культурних знань, довільна композиція в любому середовищі, співбесіда.

Вартість навчання:  безкоштовно

Знання мови: Навчання тільки на чешській, незначна кількість предметів в останні роки навчання доступні на английській.

               Особливості: доступні програми — MBA и докторіат.

Угорська академія мистецтв

               Сайт:  http://www.mke.hu/

Академія заснована в 1870 році і є однією з найбільших в країні. Якщо ви готові вивчити угорську і любите цю країну і її мистецтво, тоді це, безумовно, для вас. Форма навчання - лише поєднаний бакалаврат і магістрат і окремо докторат. Фактично безкоштовне навчання і безкоштовні курси угорськї, які ви можете почати вивчати одночасно зі вступом. Проте угорська мова вважається однією з найскладніших в Європі, вивчити яку за пару місяців біглих занять не вийде.

Факультети: живопис, скульптура, техніка друку, графічний дизайн, інтермедіа, сценографія, теорія мистецтва.

Як вступити:

- лист з особистою інформацією;

- курс, на який ви хочете поступити;

- шкільний атестат;

- CV

- паспортне фото;

- портфоліо;

- документація того, що ви включили в портфоліо;

- офіційну заяву, бланк якої ви можете отримати, написавши за адресою foreign@mke.hu.

Подача заявок до 15 лютого у фізичній формі на адресу університету. Вступні іспити складаються з трьох частин. Торік вони проходили в три набори: в кінці квітня, кінці червня і початку липня.

Вартість навчання: приблизно 300 євро за академічний рік.

               Знання мови: Мова навчання - угорська, деякі заняття доступні на інших мовах, але всі іспити на угорській (вступні у тому числі). Є можливість безкоштовно відвідувати уроки угорської мови.

Школа мистецтва і фешн-дизайну

Польща

               Сайт:  http://fashionschool-photographyschool.com/

Молода школа, заснована в 1989 році, але вже зарекомендувала себе. Сучасна форма навчання, офіційний статус і успіх студентів - безумовні плюси, так само як і можливість почати навчання англійською мовою. Невелика кількість факультетів теж плюс, що дозволяє поступати туди людям, упевненим в тому, що вони хочуть отримати.

Факультети: фешн-дизайн, візуальний мерчендайзинг, фотографія, дизайн інтер'єру. 

Як вступити: документи, необхідні для вступу включають:

- бланк заяви, яку необхідно скачати з сайту школи;

- шкільний / університетський атестат, перекладений на англійську і завірений нотаріусом;

- автобіографічне есе;

- чотири паспортні фотографії;

- копія паспорта;

- медичний висновок про здоров'я і здатність здобувати освіту;

- медична страхівка, перекладена на англійську.

Все це необхідно прислати на адресу академії до 15 вересня.

Вартість навчання: 200 євро за подачу документів і 1400 євро за кожен семестр.

Знання мови: можливе навчання на англійській, але перед вступом студенти радять ознайомитися з польською мовою хоч би на базовому рівні.

               Особливості: термін навчання - 2-2,5 років.

А що в Україні ?

Харківська державна академія дизайну і мистецтв

               Сайт:http://www.ksada.org/index.html

 ФАКУЛЬТЕТ "ДИЗАЙН"

Спеціалізація "Мультимедійний дизайн"

Спеціалізація готує бакалаврів і спеціалістів (магістрів) в області мультимедійного дизайну, що передбачає поглиблене вивчення комп'ютерних технологій (площинна графіка, тривимірні об'єкти, елементи програмування, класична та комп'ютерна анімація, цифрове фото, відео-зйомка, відео-монтаж), а саме: - комп'ютерна графіка і реклама;

- веб-дизайн;

- CD-презентація, анімація журналів та ін.;

- дизайн комп'ютерних ігор;

- рисована та об'ємна класична анімація, мультиплікація;

- телевізійна графіка каналів та передач.

               Весь курс навчання за спеціалізацією "Мультимедійний дизайн" складається з циклів: - пропедевтичний цикл (1-2 курси), основна спрямованість якого визначається професійною адаптацією мислення, почуттів, візуальних особливостей сприйняття, одержанням початкових засобів і навичок роботи з площиною, формою, простором, оволодінням естетичними засобами композиційної гармонізації формально-логічних композицій та численністю засобів художньої виразності площинних композицій і об'ємно-просторових структур.

              Цикл включає дисципліни:

- основи композиції (1-2 курси), Основи формоутворення (1-2 курси), основи проектної графіки (1 курс), Шрифт (1 курс), Комп'ютерні технології (1-2 курси), Основи проектування (2 курс), Основи цифрової фотографії (2 курс), Основи анімації (2 курс);

- навчання по основній профілюючій дисципліні Проектування (3-5 курси), Анімаційне / інтерактивне проектування (4-5 курси), а також Типографіка (3 курс), Основи анімації (3 курс), Анімаційні технології і матеріали (3-4 курси), Технології розробки веб-сайтів (4-5 курси), Комп'ютерні технології (3, 5 курси);

                - теоретичні основи мультимедійного дизайну: Апаратне і програмне забезпечення комп'ютерних технологій (1-2 курси), Дизайн інтерфейсу (3-4 курси), Основи брендінгу (4 курс), Історія мультимедійного дизайну (4 курс), НДРС (5 курс).

3D графіка анімація
3D графіка
3D графіка анімація
3D графіка
3D графіка анімація
3D графіка

Роботи студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв

      Як вступити: для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» використовується сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти: 

            –  з «Української мови і літератури»;

            –  з «Історії України» або «Світової літератури».

(або результати вступних екзаменів із загальноосвітніх дисциплін для осіб, яким надається таке право)

            – середній бал документа про повну загальну середню освіту;

            – творчий конкурс.

        Творчий конкурс Харківської державної академії дизайну і мистецтв передбачає три сесії:

            – з академічного «Рисунка» (голова натурника з плечовим поясом (матеріал – папір, олівець, розмір – 40x60 см)); 

            – з академічного«Живопису»(складний натюрморт (матеріал – полотно, картон, папір, олія, акварель, гуаш, темпера, розмір – 60х40 см, 1/2 арк.));

            з «Композиції» (композиція на задану тему (матеріал – папір, туш, олівець, клей, розмір – 40х60 см), композиція на задану тему (виконання в CorelDraw) ).

 

         Для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» використовується:

  середній бал з додатку до диплома бакалавра (спеціаліста);

   підсумки захисту дипломної роботи бакалавра (спеціаліста);

 – реферат зі спеціальності за обраною темою;

 – вступний екзамен з «Композиції»  

 – вступний екзамен з «Іноземної мови».

 

        Вартість навчання: 

             Бакалавр     –  4,6р.  – 12 250 грн. за рік навчання

             Спеціаліст    –  1,6р.  – 12 250 грн. за рік навчання

             Магістр        –  2р.     – 13 620 грн. за рік навчання

 

Львівська філія Комп’ютерної Академії «ШАГ»

               Сайт: http://itstep.lviv.ua/

Комп'ютерна Академія ШАГ – найбільший приватний навчальний заклад, що спеціалізується на професійній комп'ютерній освіті. Академія заснована у 1999 році в м. Одесі і на сьогодні має 13 філій по Україні.

Американська компанія Autodesk (штат Каліфорнія) – світовий лідер ринку рішень для 2D/3D проектування, дизайну, графіки, анімації та інновацій – відзначила львівський навчальний заклад як найкращий у підготовці графіків і аніматорів серед навчальних закладів країн СНД за підсумками 2011 року. Про це повідомив офіційний сайт Львівської філії Комп’ютерної Академії «ШАГ».

Вартість навчання : від 3110 грн. до 5812 грн. за семестр в залежності від напрямку та форми навчання. Термін навчання 2,5 років. 

Під час навчання студенти мають змогу отримати міжнародні сертифікати як компанії Autodesk, так і таких провідних світових ІТ-компаній, як Microsoft, Cisco.

  Третій рік поспіль Комп’ютерна Академія «ШАГ» бере участь у Міжнародному фестивалі незалежного кіно "КіноЛев". Цього року на фестивалі у номінації «Молоде українське кіно» студентами академії було представлено короткометражний анімаційний фільмом «Троє», виконаний за допомогою програми Autodesk Maya.

            Ось і робіть висновок самі, на кого і куди піти вчитися. Чи перетвориться ваша мрія у реальність, чи залишиться як хобі. Як на мене, то щоб пов'язати своє життя з будь яким напрямком творчості необхідно бути надзвичайно талановитим і надзвичайно впертим, не беручи уже до уваги  матеріальну сторону. Буду дуже рада, якщо моя праця комусь стане у пригоді. Удачі!

 

К .Вольная

Залишайте коментарі! Мені надзвичайно важлива саме Ваша думка!

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  Ліна Кіт (Friday, 25 January 2013 14:18)

  Дуже цікава стаття!!!

 • #2

  К.Вольная (Friday, 25 January 2013 14:20)

  Дякую

 • #3

  don Pedro (Monday, 12 August 2013 14:06)

  потребую більше інформації з цієї теми. ) і дякую за це!

Кнопка сайту

Моя правда - комп'ютери і не тільки

<a href="http://mykit.jimdo.com/" target=_blank><img src="http://u.jimdo.com/www54/o/s174e7a2e65579768/img/i80619ee0bc08d65e/1354027211/std/image.gif" border="0" title="Моя правда - комп'ютери і не тільки" width="120" height="50"></a>

Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»
Счетчик PR-CY.Rank
Проверить тИЦ и PR
Яндекс.Метрика