Thu

22

Dec

2016

Гучні заголовки й катастрофічні прогнози

       Гучні заголовки й катастрофічні прогнози, вони вже стали майже синонімами репортажів про глобальне потепління. Зазвичай, журналісти не дуже розбираються в цій темі, та їм це, власне кажучи, і не потрібно. Вони просто висвітлюють кілька фактів, які начебто цілком правильні, з авторитетного джерела й підходять темі. Але не завжди такі дії оправдані.

   19 грудня 2016 року ТСН показало сюжет: «Глобальне танення: НАСА спрогнозувало всесвітній потоп, що зачепить Україну», який побачило чимало українців, лише на YouTube відео переглянуло більше 4,5 тисяч осіб. 

 

Read More 1 Comments

Thu

01

Dec

2016

Україна – не Африка

     Україна – не Африка, звісно, та мало хто знає про те,  що в Україні є своя пустеля Сахара, яку ще називають Українськими Каракумами. Це Олешківські піски, що в Херсонській області, які розкинулися гарячим піщаним морем на 200 тис га і ховають на своєму дні багато таємниць людської мудрості й бездушності, трагедій та слави.

До речі назва походить від старої назви м. Цюрупінськ,  який знаходиться поруч і до 1025 року мав назву Олешки.

        Якщо заглянути в історичне минуле цих земель, то ще  2400 років тому назад тут побував Геродот. Він назвав цю місцевість Гілеєю і описав тутешні зелені ліси з буйним різнотрав’ям.

       У  часи  коли  всюди панувала природа, а не людина, ці  землі були дивовижно багаті. У Дніпрі плавало без ліку риби, тури заклопотано, опустивши голови випасалися на соковитих травах, а неозорими степами мчали назустріч вітру сайгаки.

Read More 0 Comments

Thu

01

Sep

2016

Програмні пакети геоінформаційних систем

      Сучасні ГІС в основному базуються на одному з 2 програмних забезпечень, або як їх ще називають ГІС-пакетах, OpenSource (з відкритим програмним кодом) або Proprietary (патентоване). Сьогодні ведуться чимало активних дискусій про те, яке програмне забезпечення все ж краще для роботи з ГІС технологіями. Давайте й ми спробуємо визначитися.

        Почнімо з OpenSource. Головною перевагою цього програмного забезпечення є можливість працювати з кодом програми, тим самим повністю редагуючи та модифікуючи програму за власним бажанням. За словами Брюса Перенса, одного з розробників OpenSource, головний замисел відкритого програмного забезпечення завжди був лише способом пояснити підприємцям ідею вільної модифікації ПЗ. 

         Історія розвитку відкритого ПЗ ГІС починається з кінця 70-х, початку 80-х років 20 століття, і пов'язана зі створенням в 1978 році за ініціативою Служби охорони рибних ресурсів і диких тварин США створити відкриту векторну ГІС MOSS (Map Overlay and Statistical System). ЇЇ поява є однією з ключових подій, що визначила подальший напрям розвитку геоінформаційних систем.

    MOSS стала першою інтерактивною ГІС, призначеної для роботи на міні-комп'ютерах і поєднала в собі можливість роботи як з растровими, так і з векторними даними. Свого часу MOSS використовувалася для вирішення різних завдань як на рівні міністерств США, так і в багатьох урядах штатів і місцевих органів влади.

Read More 0 Comments

Tue

30

Aug

2016

Геоінформаційні системи  та геоінформаційні технології  - що це таке і з чим їх їдять?

         Світ вступає в нову еру – інформаційну, в століття електронної економічної діяльності, мережевих спільнот та організацій без кордонів. Відбувається перехід різних галузей людської діяльності на інформаційний. Географічну науку також не обминув цей процес. Геоінформаційні системи (ГІС) та геоінформаційні технології (ГІТ) отримали сьогодні у світі саме широке застосування. 

      Сьогодні чимало людей вважають, що людство переходить в нову, як її вже встигли охрестити, інформаційну еру, у вік електронної економічної діяльності, мережевих співтовариств і організацій без кордонів. Прихід нового часу радикально змінить економічні та соціальні аспекти життя суспільства. Подібні зміни прямим чином стосуються й географії.

            У всі часи люди намагалися передбачити подію на основі певних знань, сьогодні ж це робота ГІС.

ГІС-технології —це технологічна основа створення географічних інформаційних систем, що дозволяють реалізувати їхні функціональні можливості.

Read More 0 Comments

Sat

11

Jan

2014

Світова велич Тараса Григоровича Шевченка

«Є поети одного міста, одного села, одного народу.

Але є поети всіх міст, всіх сіл, всіх народів.

Шевченко саме такий поет»

                                            (Назим Хікмет)

Читати далі ...


Read More 19 Comments

Кнопка сайту

Моя правда - комп'ютери і не тільки

<a href="http://mykit.jimdo.com/" target=_blank><img src="http://u.jimdo.com/www54/o/s174e7a2e65579768/img/i80619ee0bc08d65e/1354027211/std/image.gif" border="0" title="Моя правда - комп'ютери і не тільки" width="120" height="50"></a>

Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»
Счетчик PR-CY.Rank
Проверить тИЦ и PR
Яндекс.Метрика